Torta redovalnica

mihana  

član od: 22.9.2004

sporočila: 122

tema odprta - 3. maj 2005 12:35 | ogledi: 2.511 | odgovori: 11

pozdravljene punce

jaz bi pa rada naredila kolegici ki je učitejica za rd torto redovalnico

kako naj se lotim

vsaj nasvet bo dobrodošel

lp

mihana

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

3. maj 2005 13:03

Naredi torto kot knjigo ,s pomočjo vrečke in čokoladne glazure narediš razpredelnico...........zraven še kakšen svinčnik iz marcipana -sicer več jutri ,ker danes nimam več časa -torej jutri ti še priskočim na pomoč. lp Marta

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

3. maj 2005 13:05

hotela se reči redovalnico ,ne raspredelnico......... Marta

mihana  

član od: 22.9.2004

sporočila: 122

3. maj 2005 13:52

ups sem zgoraj še enkrat poslala se opravičujem u prekmurka hvala kako pa naj se lotim knjige?? vem pravokotni biskvit kako pa okrasiti lp mihana

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4877

3. maj 2005 14:10

Drugič lahko podvojeno temo izbrišete sami Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

3. maj 2005 19:55

Mihana, pa res mislite, da trsice najbolj ljubijo redovalnice? In to zdaj, ko sta maj in junij tu, najbolj "redovalniška" meseca! No, saj se malo (ampak čisto malo) hecam! Jaz povem kar po pravici, da bi raje videla, če bi dobila kakšno drugačno torto. Res je pa tudi, da bi bilo bolj smiselno gledati na okus in predvsem na idejo, da dobiš domačo torto. Še mal za hec: nove variante redovalnic imajo, ne pozabte, dodan karton, ki zakrije imena in ocene ostalih na isti strani (in seveda tudi, katera kolona pripada kateremu predmetu, ampak na to snovalci seveda niso mislili). Ta del bo najbrž najtrši oreh pri torti, ha. Pa veliko uspeha pri izdelavi, nam firbcem pa kakšno fotko, da bomo lažje cedile sline. Pozdrav. rimljanka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

3. maj 2005 20:01

Rimljanka, he, he, he,....... se pa zelo v detajle spoznate na redovalnice. LP cervus

mihana  

član od: 22.9.2004

sporočila: 122

3. maj 2005 20:05

he he..ful dobro si zakomplicirala...glede nato da v devetletki ni več redovalnic..ampak opisne ocene..kaj naj pa zdej naredim???? cau mihana

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

3. maj 2005 20:29

Mihana, po moje en sonček z veeeeeeeeeeeelikim nasmehom. Pa sploh ni treba, da bo rumen. Al pa en puhast oblak, s kakšnim dobrim polnilom. Zraven pa eno navodilo za uporabo v stilu: sediš na balkonu, terasi,,, (kar pač prijateljica ima), imaš čas, veliko časa, gledaš v nebo (bolje in lažje bo torej narediti oblak), počasi ješ, žličko po žličko torto-oblak in gledaš oblake, pa misliš na nič, kvečejmu na oblake. Za eno tršico, še posebej, če je obdarjena s pisnimi ocenami svojih mulčkov bodo te minute res prava nebesa. Pa še to: okoli nje pa mir, tišina,....al pa dobre frendice, to tudi gre. In še to: tudi v devetletki so ocene, samo ne čisto na začetku. No, ja, so mi redovalnice pač nujno zlo, zato pač kaj vem o njih. Čeprav bi jih, se razume, prav lahko pogrešala. Upam, da zdaj ne bo konec idej o tem, kako narediti redovalnico. Mihana, upam, da nisem, nehote sicer, česa takega povzročila prav jaz. Še en pozdrav, spodaj podpisana rimljanka

mihana  

član od: 22.9.2004

sporočila: 122

4. maj 2005 8:05

ma sej mal heca pa tudi mora biti... seveda bi jo malo priredila in kaj smesnega napisala kako na pravokotni biskvit okrasim da bo zgledala kot knjiga npr. mihana

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

4. maj 2005 15:57

Obljuba dela dolg, speči najprej tanek biskvit ,ki ti bo služil kot ovitek oziroma platnice za knjigo in ga oblij z čokoladno glazuro ,speči še biskvit ,ga prereži na polovico in ga položi na že oblit bisvit -lahko prej namažeš tudi z nadevom -biskvit je naj manjši od spodnjega biskvita ,oblikuj kot knjigo ,oblij z svetlim oblivom ,ali namaži z stepeno smetano ,ob strani si pomagaj z vilico da se bo videlo kot listi -s pomočjo čokoladne glazure -ki jo daš v navadno vrečko in odrežeš vogal ,narediš razpredelnico ,napišeš ime tvoje kolegice Marta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti